سه شنبه 26 خرداد 1388   صفحه اول | درباره ما | گویا


گفت‌وگو نباشد، یا خشونت جای آن می‌آید یا فریبکاری، مصطفی ملکیان

مصطفی ملکیان
ما فقط با گفت‌وگو می‌توانیم از خشونت و فریبکاری رهایی پیدا کنیم. در جامعه هر مساله‌ای از سه راه رفع می‌شود، یکی گفت‌وگوست، یکی خشونت و دیگر فریبکاری. اگر در جامعه گفت‌وگو تعطیل شود دو رقیبی که جای آن را می‌گیرند، خشونت و فریبکاری هستند ... [ادامه مطلب]


بخوانید!
پرخواننده ترین ها

حمله انصار و بسيج به دانشجويان شيراز و مشهد؛ رئيس دانشگاه شيراز استعفا داد، اميرکبير

خبرنامه اميرکبير: در پی تجمعات دانشجويان دانشگاه شيراز که در اعتراض به شيوه برگزاری انتخابات ۲۲ خرداد در روز های شنبه و يکشنبه ، ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار شد، نيروهای امنيتی و سازمان يافته با يورش به داخل دانشگاه، دانشجويان را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند.

وضعيت چند تن از اين دانشجويان وخيم گزارش شده است.تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 


همچنين ظهر امروز چند ون نيروی انتظامی ضمن محاصره کتابخانه خوارزمی دانشگاه شيراز و پرتاب گاز اشک آور، به سمت دانشجويان هجوم آوردند و ضمن ضرب و شتم دانشجويان در حدود ۱۰۰ تن از آنان را بازداشت کردند. در حين اين اقدام مسئولين کتابخانه خوارزمی از جمله دکتر خياطيان که قصد داشتند مانع از ورود نيروهای انتظامی به دانشگاه شوند نيز مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

در پی اين اقدام محمد هادی صادقی رئيس دانشگاه شيراز از سمت خود استعفا داد و صبح فردا، ساعت ۱۰ صبح اساتيد و مسئولين دانشگاه شيراز در محل مديريت دانشگاه در اعتراض به اين يورش تجمع برگزار خواهند کرد. شنيده ها حاکی از آن است که دانشجويان نيز به اين جمع خواهند پيوست.

فضای شهر شيراز نيز به شدت ملتهب است. شب گذشته در خيابان ملاصدرای شيراز تجمعی برگزار شد که با هجوم نيروهای امنيتی به خشونت کشيده شد. عصر امروز نيز در خيابان ملاصدارا تا دانشگاه شيراز نيروهای امنيتی به فاصله يک متر قرار داشتند و با هجوم به دانشگاه، مردم و دانشجويان را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

همچنين از ساعاتی پيش نيروهای انصار و بسيج به دانشجويان متحصن در دانشگاه فردوسی مشهد حمله کرده اند.

گزارش ها حاکيست که اين درگيری اطراف در شمالی دانشگاه فردوسی مشهد رخ داده است. خيابان های باهنر، وکيل آباد و ديگر خيابان های منتهی به دانشگاه فردوسی مشهد هم اکنون محاصره شده اند و امکان عبورومرور مردم وجود ندارد.

هر لحظه احتمال حمله نيروهای گارد ويژه و انتظامی به داخل دانشگاه می باشد. دانشجويان در محاصره هستند و در های دانشاه بسته شده است و امکان خروج دانشجويان از دانشگاه وجود ندارد.

تعداد نامعلومی از دانشجويان نيز بازداشت شده اند.

گفتنی است در اعتراضات روز گذشته شهر مشهد مهدی عبايی رئيس جبهه مشارکت منطقه خراسان و امير اقتناعی رئيس ادوار تحکيم وحدت منطقه خراسان در حالی که برای گفتگو در بيت ايت الله شيرازی حاضر شده بودند، بازداشت شده اند.


ارسال به بالاترین | ارسال به فیس بوک | نسخه قابل چاپ | بازگشت به بالای صفحه | بازگشت به صفحه اول Copyright: gooya.com 2016